A város címere:
Két harántosztással három részre osztott kerekített oldalú, háromszögű pajzsmező, melynek felÂső részének középpontjából kiinduló harántosztás és balharántosztás a pajzs két sarkát szeli, 45 fokos szögben, két egyenlőszárú háromszöget létrehozva. A pajzsmező háromszögek alapterülete zöld, benne ezüst (fehér) ragadozó madár ábrázolással. A pajzsfő hátsó részében a harántosztással létrehozott háromszög színe vörös, rajta ezüst, (fehér) latin kereszt. A pajzsfő elején balharántosztással létrejött háromszög szárainak felezőpontjaÂit balharántosztó vonal köti össze. E fölött a háromszög fekete, alatta arany (sárga).
A címerpajzs központi motívuma az a ragadozómadár Âábrázolás, amely a település határában talált, valószínűleg női hajfonatdíszként használt korongokat díszíti; az ÁrpádÂkori ötvösművészet e remekei országszerte rakamazi korongként ismertek; a fekete-arany (fekete-sárga) sávozás arra utal, hogy a település lakosságát jórészt a német Baden-Württemberg tartományból telepítették be a XVIII. század első felében, a vörös alapra helyezett latin kereszt a római katolikus vallást szimbolizálja
A város zászlója:
Pecsétsorozat:
D.R.T.F.DG. SIGILUM. RAKOMASIENSE = De Regia Fundus Dei Gratia Sigillum Rakomaneinse = Isten kegyelméből királyi birtok Rakamaz pecsétje.
A zárt pecsétmező jobb oldalán templom, három részből álló toronnyal, tetején kereszttel. A templom végén bizánci kereszt. A templom falán három ablak, ajtaján kereszt. A templom előtt a pecsétkép bal oldalán koronás férfialak, jobb kezében keresztes jogar.